Prolog

15. září 2006 v 19:07 | jajda |  Moje tvorba
Uf. Takže nádech, výdech. Je to tady. Jajda se odvázala a přesvětčila díky vám, mé milé, ten prolog publikovat. Asi vám zatím nic moc neřekne. První, už trochu smysluplnější kapitolku, tu uvidíte za chvíli.
Jen pár faktů: Je to vlastně moje představa 7. dílu ...to znamená Brumbál už je pod drnem, Harry má rád Ginny, Draco je Smrtijed atd. Dále, půjde zde o slash. A hádejte jaký pár;) Jo, už je to tak. Harry/Draco forever! Ikdyž, zezačátku to nejspíš nebude ani trochu zřejmé. Já osobně ještě sama nevím, jak to bude vypadat:) Každopádně chci mnohokrát poděkovat drahé minime. Za všechno:)

>>>
Mlha. Anglická vřesoviště jsou jí plná. Jako-by kilometry dlouhé pláně nebyly už tak dost děsivé, ona mlha jim dodává ještě větší nádech tajemna. Jsou to místa, kam lidská noha nevkročila mnoho let.
Na první pohled vypadá toto místo naprosto stejně jako vše kolem. Jenže první pohled nikdy neposkytne skutečnou realitu.
Doopravdy se ve stínech pohybuje postava v kápi. Snaží se jít co nejrychleji, jenže její krok je velmi nejistý. Zdá se, že je na pokraji svých sil.
Náhle ale oko obyčejného pozorovatele nevěří vlastnímu zraku. V jednu chvíli překonává onen neznámý vratkou chůzí tichý potůček, a v druhé jako-by se vypařil.
Ona záhadná postava, putující míle od civilizace, jednoduše zmizela.
<<<
To je ale akce, co? :D Pište komenty, ikdyž teda zatím asi není o čem:) Přesto budu ráda, když pár písmenek zanecháte. pápá jajda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 minime minime | E-mail | Web | 17. září 2006 v 2:52 | Reagovat

Má jedinečná jajdo.

Už začátek povídky je pěkný.

1. Užasně jsi popsala Anglické ulice. Jo, jo já ráda tajemno.

2. Náhle ale oko obyčejného pozorovatele nevěří vlastnímu zraku.

Mám ráda, když se do povídky přidá fiktivní svědek a svědka mejzneme fiktivní holí (vezmuto z jedné skvělé povídky).  

3. PROCÍTĚNOST- Začátek máš skvěle procítěný, opravdu je to nádherné, vžít se do hlavního hrdiny a s ním žít jeho osud.

4. SARKASMUS- Už jsem ti psala na mail, že sarkasmus v povídce ráda nemám, a já sama bych se i ironie (kdyby to situace nevyžadovala) vyhnula a vyvarovala velkým obloukem. (Mám náskok, víte? Četla jsem pokráčko. Už mlčim, jajdo:)

Víš povídce to na něčem ubírá, ale ty se samozřejmě bát nemusíš, jsi skvělá.

Ale vážně bych do delší povídky nebo do knihy sarkasmus nedávala.

Někoho to může pohoršit, někomu se to líbí.

5. POZOR: Ty to ve své povídce zatím nemáš, ale i u jiných autorů se stává, že třeba začátek mají v přítomném čase pak v minulém a tak.

Také bych se vyvarovala věcem jako je třeba popisování něčích citů, nebo jak se v danou chvíli jiný člověk cítí, je to zvláštní, ale někdy to v povídce nedělá dobrotu. Prostě to člověk (vypravěč) nemůže vědět , jak se ostatní cítí.

6. PŘECHODY: Také bych se vyvarovala různým přechodům, např: Draco je vlastně děsně zlej, ale někteří autoři (JÁ) ho přivedou na stranu dobra, je to mazlíček a všechnoje ok. Není!

Měl by tam být "přechod" kdy si Draco pomaloučku uvědomuje, že je na straně zla a tichými, malými krůčky, tak aby to nikdo nespatřil a neuslyšel, přejde na stranu dobra a vyspí se s Harrym.

7. SLASH- Když to vezmeme z praktické stránky, tak slash je jeden z nejopakovatelnější, nejohranějších a nejneoriginálnějších námětů na povídku, ale když to vezmeme ještě jedou z praktičtější stránky, tak slash je jedinečný!

Autoři (ANO, ZASE JÁ) ve svých povídká nemají třeba žádnou zápletku ale šoupnou tam hned jen ten slash a nebo jim v povídce sem tam někdo umře, fajn, ale nevidím v tom pointu povídky.

Chtělo by to nějakou akci. Myslím, že můžu uveřejnit pár jmen povídek, které mají opravdu dobrý děj: Šílenství má jméno, Mezihra.

Z krátkých to je: M138 atd.

8. DEPRESIVNÍ POVÍDKA-  někteří z autorů (UŽ MĚ NEBAVÍ TO SEM PSÁT, ANO JÁ!) píší depresivní jednorázovky, většinou vraždy, sebevražy, blbost světa, Snape je deb**.

Jenže zase tam není moc viditená zápletka.

9. ZÁPLETKA- Dřív než začneš psát, si ujasni Pár bodů. Co je to za povídku!

                                                                                  Hlavní hrdiny!

                                                                                  Děj!

                                                                                  A čas, ve kterém se všechno odehrává!

10. PLÁNY či IMPROVIZACE?- Někdy je lepší udělat si seznam nebo plán různých významných akcí nebo záležitosti a informací, které by jsi chtěla napsat své povídky.

Upřímě řečeno, já si plány nedělám, improvizuju, v nekterých případech je to určitě lepší, než se držet nákejch bodů. Vždyť jsou to stejně jenom pokyny ( věta z mého nejoblíbenějšího filmu Piríti z Karibiku).

11. Doufám, že jsem tě nevyděsila, to bylo pár výstrah a upozornění, moje beta- readerovský zlato.

Přeji ti hodně zdaru do psaní.

PS: Začátky jsou vždycky těžké, ale po práci příjde i slaďoučká odměna ( v našem příkladě to jsou kladné komenty)

PSS: Měj se krásně:)

2 minime minime | E-mail | Web | 17. září 2006 v 4:44 | Reagovat

Doufám, že tě neodradila délka komentu.

Nemůžu usnout a tvůj blog je vážně zajímavý, musím ti to všechno pochválit, má milá!

3 jajda jajda | 22. září 2006 v 17:00 | Reagovat

Tak konečně sem tu!!!:) Moooc děkuju za kritiku, vážně mi to pomáhá.

S tím sarkasmem...prostě já sem člověk, kterej ho i s ironií prostě miluje a nedokážu se od něho odprostit. Je to jednoduše ve mě:)

Jistě, na tohle si právě chci dávat pozor... chci to psát všechno jenom z pohledu Draca. Ikdyž poslední dobou přemýšlím, že přeci jenom k tomu Harrymu mám blíž a Draca zbožňuju O:) Jenže Harry a sarkasmus nejdou dohromady, proto u mě vítězí ta Rowlingové nejsmyslnější postava:)A myslím si, že jestli se do toho dokážu ještě i přes tu ošklivou školu ponořit a něco napsat, že 100% improvizovat budu. To je taky jedna z mých vlastnůstek.

A děkujuu za pochvalu, ikdyž myslím si nezaslouženou. Pěkně tu už na to kašlu, nový design by byl určitě vhod O:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama